mbank kurs inwestowania w nieruchomości
mbank

mBank czy Inteligo?

Tak się składa, że posiadam również konto w innym banku internetowym - Inteligo. Konto to, choć droższe w utrzymaniu, ma również swoje zalety. Poniżej zamieszczam porównanie kosztów i możliwości eKONTA w mBanku i konta Inteligo w banku PKO BP*.

Funkcjonalność

mBank

Inteligo

otwarcie rachunku darmowe darmowe
oprocentowanie 0,5 % od 0,3 do 2,1 % (progresywne, zależne od wysokości środków)
prowadzenie rachunku darmowe darmowe (przy śr. saldzie miesięcznym pow. 100zł)
przelew zewnętrzny 0,5 zł 0,99 zł
utrzymanie karty Visa Electron 0 zł Każda kolejna karta wydana do rachunków, w tym rachunku głównego (ważna 2 lata) - 1,59 zł
miesięczna opłata za kartę Visa Electron 0 zł 0,99 zł
możliwość zapłaty kartą Visa Electron przez Internet NIE (do transakcji internetowych służy wirtualna eKARTA - 25 zł / 12 m-cy) TAK
darmowe bankomaty Euronet, Cash4You, BZ WBK PKO BP
opłata za wypłatę gotówki z innych bankomatów na terenie Polski 5 zł 4,5 zł

* dane aktualne na dzień 20.03.2007

Jak widać, nie w każdym przypadku konto w mBanku jest najtańsze. Musisz przeanalizować, jak często wykonujesz wymienione wyżej operacje i sprawdzić, która oferta będzie dla Ciebie tańsza. Jeżeli np. często płacisz kartą przez Internet, bardziej opłaca Ci się płacić 99 groszy miesięcznie za kartę w Inteligo niż 25 zł rocznie za eKARTĘ (choć z drugiej strony - jest ona bezpieczniejsza).

Inteligo oferuje również sporo usług dodatkowych, takich jak powiadamianie SMSem o transakcji. Jeżeli zależy Ci na takich funkcjonalnościach, załóż konto Inteligo, a najlepiej zrób tak jak ja - posiadaj obydwa konta ;-)

Na korzyść mBanku przemawia jeszcze inny fakt, związany z inwestowaniem. Zakup jednostek funduszy inwestycyjnych w Supermarkecie FI jest darmowy, podczas gdy w Inteligo za podobne usługi zapłacimy od 0,2 do 4 % za nabycie i odkupienie jednostek.

Najnowsze wpisy premium

Dodaj wpis »

© 2008-2024 by Łukasz Jarzembowski - e-biznes polityka prywatności
Serwis www.znamBank.pl oraz jego podserwisy nie jest podmiotem powiązanym z bankiem www.mBank.com.pl.