Porównanie mBank z Alior Bank

Zaczynamy nową serię informacji dla niemogących podjąć decyzji, który bank wybrać. Będziemy kolejno zamieszczać nowe porównania rachunków różnych banków. Dziś zajęliśmy się kwestią jaką jest konto osobiste, a w przypadku obu banków jest to konto internetowe.

Załóż konto w Alior banku

W narożnikach stoją eKonto od mBanku i konto osobiste od Alior Banku. Całkowite podsumowanie znajdziecie pod tabelką. Mamy nadzieję, że taka pomoc z naszej strony zostanie pozytywnie przyjęta. ; )

alior-mbank

Porównując oba konta, można stwierdzić, że są to bardzo konkurencyjne oferty. Jednakże w tym wypadku konto oszczędnościowe mBank wypada nieco słabiej przy oferowanym przez Alior Bank koncie osobistym.

Załóż konto w Alior banku

Cechy wspólne

Oba konta są darmowe i można kontrolować je przez internet. Do cech wspólnych należy także możliwość doładowania telefonu za pomocą zlecenia, czy wiadomości SMS. Do obu rachunków dołączona jest także karta debetowa MasterCard, dzięki której nasze konto bankowe staje się wygodniejsze w korzystaniu.

W każdy z banków możesz zarobić dodatkowe pieniądze, polecając konto bankowe swoim znajomym. W obu przypadkach jest to 50 zł za podpisaną umowę.

Zarówno Alior, jak i mBank daje Ci możliwość inwestowania pieniędzy w fundusze inwestycyjne oraz lokaty strukturyzowane.

Różnice

Jedną z najważniejszych i bardzo istotnych różnic jest oprocentowanie. W mBanku przy eKoncie nie można liczyć na dodatkowe pieniądze pochodzące z oprocentowania konta. Konto internetowe w Aliorze gwarantuje Ci oprocentowanie nominalne 0,1% oraz oprocentowanie nocne do 4 % w skali roku.

Przewagą mBanku jest program rabatowy, dzięki któremu mamy możliwość tańszych zakupów w galeriach handlowych oraz w internecie. Alior nie zostaje daleko w tyle i przy zakupach dokonywanych kartą możemy uzbierać punkty, które wymieniamy na nagrody.

Alior definitywnie wygrywa przy przelewach ekspresowych, które trwać mogą tylko 1 minutę, a nie 15, jak w przypadku mBanku.

Oprócz tego, posiadając konto w Aliorze możesz wyciągać za darmo gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. W mBanku usługa taka kosztuje dodatkowo 5 zł.

Załóż konto w mBanku

 

Podobne wpisy:

No Responses to “ “Porównanie mBank z Alior Bank”

Trackbacks/Pingbacks

  1. Bankolog.pl? Rozpoczęcie współpracy Alior Banku z Money Makers - [...] jedyny w Polsce, Alior Bank proponuje klientom profesjonalne rozwiązania inwestowania kwoty powyżej 40 tys. złotych. Klient [...]
  2. Rabat na kursy językowe | Inwestowanie z eKonta w mBank - [...] Ci, którzy chcą się uczyć języków obcych mogą skorzystać z nowego programu edukacyjnego oferowanego przez mBank. [...]
  3. Nowy mBank już w pierwszym kwartale 2013 roku | Inwestowanie z eKonta w mBank - [...] go na rynek. Na pewno stanie się on czymś unikalnym, ale pamiętajmy że konkurencja nie śpi, a Alior Sync ...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>