Porównanie eKonta z kontem indywidualnym Inteligo

Pierwsze porównanie kont już za nami, czas na następne.

Dziś na przeciwko siebie, do walki stają dwa konta: eKonto z  mBank’u  oraz Konto indywidualne z  Inteligo.

Na początek dobrze znana nam tabelka porównawcza, a pod nią podsumowanie.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że konta są bardzo podobne, a zawarte w nich różnice  mało istotne. Jednak, właśnie te nie istotne różnice, pomogą Ci znaleźć odpowiedź, które konto jest dla Ciebie.

Cechy wspólne eKonta i Inteligo:

Oba konta możemy założyć za darmo, zarówno przez internet, jak i telefon. Banki nie wymagają od nas żadnych opłat za korzystanie z nich. Pieniądze z bankomatów za granicą wypłacamy bez prowizji. Do wyboru mamy karty Visa lub MasterCard. Korzystając z karty debetowej możesz liczyć na korzystne promocje.

eKonto, jak i konto Inteligo nie jest oprocentowane, ponadto oba pozwalają na doładowanie telefonu komórkowego w każdej z  sieci. W obu przypadkach możesz korzystać z dodatkowych usług, które mocno podnoszą wartość każdego z kont.

Różnice między eKontem, a Inteligo:

Wydają się niewielkie, ale czy aby na pewno?

Chyba największa różnica to ilość bankomatów, jakie oferuje każdy z banków (w Inteligo jest ich o ponad tysiąc mniej) mBank dodatkowo daje nam możliwość obsługi oraz podpisania umowy w punkcie naziemnym placówek MulitBanku.

Inteligo zyskuje na darmowych, bardzo szybkich przelewach -  wykonywanychw zaledwie parę sekund ( w mBanku trwa to 15 min).

Rabaty oferowane przez mBank i Inteligo są niby bardzo podobne, ale tylko na pozór. mBank oferuje swoim klientom rabaty nawet do 55 % . Co ważne są to rabaty, z których można skorzystać w większości sklepów galerii handlowych, czyli możesz kupić taniej, to czego naprawdę potrzebujesz. Inteligo także oferuje Ci zniżki, jedna zazwyczaj nie obniżają one kosztów Twoich  zakupów, tylko dodają Ci jakiś „bonus”. Oba rozwiązania są interesujące, jednak wybierając konto warto zapoznać się z poszczególnymi rabatami, tak aby móc wybrać to, na czym Ci  bardziej zależy.

Ponadto, oba  konta różnią się sposobem rozliczenia za polecenie kont znajomym. mBank przelewa nam kwotę na eKonto, a Inteligo daje nam, jak i znajomym nagrody rzeczowe w postaci kart prezentowych do Empika oraz możliwością wygrania produktów firmy Apple. Ale uwaga, trzeba spełnić szereg punktów, aby móc się ubiegać o te nagrody…

 

Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem konta w mBanku kliknij w baner na dole:

 

 

Jeśli wolisz Inteligo kliknij poniższy baner:

 

 

Z jakiego konta Ty korzystasz? Może posiadasz oba? Czy widzisz inne różnice?

 

Podobne wpisy:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>