mBank zaatakowany przez wirusy

W internecie pojawił się nowy wirus – trojan, który nie tylko infekuje komputery w systemie Ms Windows, ale i przejmuje kontrolę nad przeglądarką internetową, podczas pobytu na stronach bankowych, takich jak mBank i nie tylko…

Jak działa?

Wirus który został „wpuszczony” przez nas do komputera zmienia treść strony systemu transakcyjnego w serwisie konkretnego banku. Zamiast zwykłej listy pojawia się komunikat, o błędnym przesłaniu pieniędzy na konto użytkownika i prośbą o przelanie danej kwoty z powrotem na rachunek.

Jak się uchronić?

Na początek zapamiętaj że mBank nie poprosi Cię o przelew testowy ani zwrot środków innym klientom, tym bardziej nie podczas sprawdzania środków na koncie czy po zalogowaniu na stronę główną.

Pamiętaj o używaniu programów antywirusowych i firewalli. Nie każdy antywirus od razu załatwi problem, dlatego używaj też programów do wyszukiwania i usuwania programów typu spyware.

Jeżeli nie uda się zwalczyć wirusa, zabezpiecz najważniejsze dane a komputer oddaj do autoryzowanego serwisu.

Masz jakiekolwiek wątpliwości?

Skontaktuj się z pracownikami banku przez mLinię.

 

Podobne wpisy:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>