Nowa karta do płatności zbliżeniowych w mBanku oraz MultiBanku

Z karty płatniczej korzysta praktycznie każdy człowiek. Służy ona nie tylko do wypłacania gotówki z bankomatu, ale także pozwala na dokonywanie transakcji bezgotówkowych. W sklepie, kinie, na stacji benzynowej – wiele osób korzysta z tej alternatywy.

 

Nowa MasterCard Debit Naklejka

W ofercie mBanku i MultiBanku pojawiła się nowa karta debetowa, która na pierwszy rzut oka przypomina pudełko zapałek, jednakże w rzeczywistości potrafi znacznie więcej. Mowa tu oczywiście o zbliżeniowej mini karcie, służącej przede wszystkim do dokonywania płatności w systemie PayPass. Karta ta może być naklejona na dowolny przedmiot: telefon, tablet, a nawet notatnik, a tym samym w znaczny sposób ułatwiać dokonywanie wielu transakcji finansowych. Karta ta wydawana i prowadzona jest całkowicie bezpłatnie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób realizujących regularnie tego typu transakcje, stworzona została MasterCard Debit Naklejka, czyli minikarta debetowa połączona z rachunkiem klienta. Rozwiązanie to służy do dokonywania szybkich transakcji zbliżeniowych (przy transakcjach do 50 zł nie wymagających potwierdzenia kodem PIN). Z minikarty korzystać mogą wszyscy indywidualni klienci mBanku i MultiBanku. Karta wydawana jest bezpłatnie na okres dwóch lat. Bank nie pobiera też opłaty za jej używanie.

 

Minikarta

Minikarta to nowatorski produkt bankowy, stworzony z myślą o klientach, którzy nade wszystko cenią bezpieczeństwo i wygodę. Klient może ten gadżet umieścić w dowolnym miejscu, zakładając oczywiście, że jest to element podręczny, wykorzystywany na co dzień. Przykładowo, osoba nie rozstająca się z tabletem, najczęściej umieszcza mikrokartę na jego blacie. Doskonałym rozwiązaniem okazją się także osobiste telefony komórkowe.

 

 mBank o mikropłatnościach

O popularności mikropłatności świadczyć może także liczba transakcji dokonywanych przy ich użyciu. W mBanku już co czwarta transakcja kartą debetową odbywa się bezstykowo. Teraz zwolennicy tego rozwiązania zyskują dodatkowo funkcjonalny gadżet – minikartę, którą mogą przykleić w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.

Łukasz Adamczyk, ekspert Wydział Produktów Indywidualnych mBanku i MultiBanku.

 

Era terminali bezstykowych

Niemalże każdego dnia wzrasta ilość osób wykonujących transakcje bezgotówkowe. W Polsce aktualnie dostępnych jest już prawie 100 tys. terminali  bezstykowych  (czytniki te stanowią ok. 40 proc. wszystkich terminali) oraz ponad 12 mln kart pozwalających na dokonanie transakcji zbliżeniowej, co w rzeczy samej stanowi  to około 40 proc. wydanych w naszym kraju kart. Podobny udział „zbliżeniówek” w całym portfelu notowany jest też w mBanku i MultiBanku. Karty te są wygodne, praktycznie i co ważniejsze bezpieczne.

 

Podsumowanie

W  detalu BRE, technologia zbliżeniowa dostępna jest od 2009 roku. W obu bankach bezstykowo płacić można już kartami debetowymi oraz kredytowymi, a w przypadku mBanku także kartami pre-paid, brelokami mPykacz i telefonami komórkowymi wydanymi w sieci Orange lub T-Mobile. Przyznać należy, że te nowatorskie narzędzia przynoszą wiele widocznych i wymiernych korzyści, zarówno użytkownikom, jak i samym instytucjom finansowym.
Chcąc zamówić naklejkę, najlepiej skorzystać z systemu transakcyjnego mBanku lub MultiBanku lub zadzwonić na infolinię. Klienci MultiBanku wniosek o kartę mogą złożyć również w dowolnej placówce banku.

 

 

Podobne wpisy:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>