Lokata strukturyzowana w mBanku ze Światową Piątką

mBank postanowił włączyć usługę lokaty strukturyzowanej, ale zanim zacznę pisać o tej ofercie, wytłumaczę co to jest i na czym polega taka lokata.

Jest to połączenie obligacji i opcji, czyli bezpiecznych inwestycji z możliwością uzyskania dużych zysków. Chodzi w niej o odłożenie większej części (ok 80%) w bezpieczne fundusze inwestycyjne, a pozostałą część przeznaczyć na zakup surowców czy giełdowych indeksów co jest ryzykowniejszą inwestycją.

W przypadku takiej lokaty nie mamy określonego zarobku procentowego, jak na zwykłych lokatach. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że lokaty strukturyzowane zwracają zazwyczaj początkowy kapitał, a niektóre tylko 80-90% kwoty klienta przeznaczonej na inwestycję.

Klient otrzymuje zwrot kwoty gwarancyjnej, ale nawet jeżeli otrzyma 100% to i tak jest stratny ponieważ jego pieniądze nie zarobiły na siebie i straciły na rynkowej wartości. Ale może zdarzyć się tak, że zysk wyniesie kilkadziesiąt procent, co jest nieporównywalnie korzystniejsze niż tradycyjna lokata bankowa.

Lokata strukturyzowana oferowana przez mBank jest to grupa pięciu aktywów giełdowych z Polski, USA i Brazylii. Klient dostaje zwrot kwoty z najwyższym zyskiem jaki zostanie odnotowany w danych rejonach. Jeżeli zaś stanie się tak, że aktywa zaczną spadać uruchomiony zostaje bufor bezpieczeństwa wchodzący w skład Światowej Piątki, więc klient nie traci. mBank gwarantuje 100% ochronę na przeznaczony przez klienta kapitał.

Za założenie lokaty nie płaci się żadnych prowizji. Zainwestować w nią mogą jedynie osoby posiadające eKonto, a jeżeli go nie posiadamy możemy założyć rachunek i od razu przejść na lokatę. Minimalna wpłata to 1 tys złotych, a zapisy przyjmowane są do 10 września 2012roku.

 

Podobne wpisy:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>