Róznica między eKontem, a eMaxem.

Pomimo tego, że eKonto jest rachunkiem osobisty, a eMax rachunkiem oszczednosciowym, oba konta bankowe mają kilka cech wspólnych.

W obu przypadkach założenie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Można również skorzystać z karty debetowej i płatniczej. Nie ma także ustawionego minimalnego progu oraz konkretnego terminu wpłaty. Zgromadzonymi środkami można posługiwać się w każdej chwili. Oznacza to, że bez żadnych konsekwencji można je wycofać.

Funkcje eKonta i eMaxa są jednak dosyć zróżnicowane. Ekonto ma ich znacznie więcej, gdyż pozwala na uruchomienie polecenia zapłaty, wykonanie dowolnych przelewów, a ponadto liczba zdefiniowanych przelewów wynosi aż100. Dodatkowo oferuje dostęp do funduszy inwestycyjnych, ubezpieczeń oraz kredytów on-line. Tylko do tego konta wydawana jest e-karta do bezpiecznych zakupów w sieci oraz oferowany jest kredyt odnawialny.

eMax jest rachunkiem o bardzo ograniczonych możliwościach . Podstawową różnicą jest to, że można z niego wykonać przelew tylko na jeden zdefiniowany rachunek docelowy. eMax nie posiada również wielu innych właściwości rachunku eKonta. Można jednak utworzyć 4 rachunki, które pomogą w rozdzieleniu środków z przeznaczeniem na różne cele. W zasadzie rachunek eMax można potraktować jak lokatę w tradycyjnym banku.

 

Podobne wpisy:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>