Lokata z funduszem w mbanku

Spadki oprocentowania na lokatach

Ostatnie miesiące są raczej czasem spadków oprocentowania lokat w bankach. Jest to skutkiem ciągłego obniżania stóp procentowych przez NBP. Jednocześnie zielone indeksy na rynku akcji zdecydowanie zwiększają apetyty inwestorów na zyski i na ryzyko.

Osoby korzystające z usług banków, ostatnio coraz częściej szukają alternatywnych możliwości lokowania swoich pieniędzy. Jednym z bezpieczniejszych wyjść są fundusze inwestycyjne. Chociaż miała na nich miejsce bessa w latach 2007-8, ludzie powoli lecz systematycznie odbudowują zaufanie do nich.

Co ciekawe, w ostatnich miesiącach ilość zgromadzonych na funduszach aktywów przekroczyła już maksymalny poziom z października 2007. To oznacza, że nigdy wcześniej w historii, nie mieliśmy tak dużych pieniędzy zgromadzonych na funduszach inwestycyjnych, jak teraz.

Połączenie funduszy i lokaty

Dla osób, które jeszcze pamiętają bessę sprzed sześciu lat, banki oferują połączenie funduszy i lokaty. W ten sposób, lokujemy pieniądze na koncie, które dzieli nasze środki na te ulokowane bezpiecznie na lokacie, oraz na te ulokowane w funduszu inwestycyjnym.
Decydując się na wybór takiego produktu, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, ile zarobimy na pewnej lokacie, lecz także na proporcję podziału wkładu inwestycyjnego, oraz na związane z wyborem tego produktu opłaty.
Przy wyborze takiego produktu warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na oprocentowanie lokaty, proporcje podziału produktu pomiędzy lokatę i fundusz, ale przede wszystkim na związane z nim opłaty.

Okazuje się, że za nabycie funduszu możemy zapłacić nawet do 5% wartości zakupionego przez nas funduszu. Czasami zdarzają się też opłaty za umorzenie funduszu. Trzeba być bardzo czujnym, ponieważ może się zdarzyć tak, że mimo wysoko oprocentowanej lokaty, koszty nabycia, czy umorzenia jednostek zdecydowanie przewyższą nasz zysk z lokaty.

Biorąc pod uwagę zagrożenia, oraz realną sytuację na rynku inwestowania, czy raczej lokowania pieniędzy, warto przyjrzeć się ofercie mBanku.
Dzięki lokacie z funduszem:

  • Zarabiasz 4% w skali roku na 3miesięcznej lokacie
  • Nabywasz jednostki uczestnictwa w fundusze bez dodatkowych opłat
  • Umorzenie jednostek funduszy jest darmowe,
  • Brak dodatkowych kosztów
  • Możesz wybrać odpowiedni fundusz dla siebie, spośród 41 o różnych stopniach ryzyka.

Jak założyć lokatę z fundusze w mBanku?

Posiadając aktywną usługę Supermarket Funduszy Inwestycyjnych, by założyć lokatę z funduszem, wystarczy zalogować się do systemu transakcyjnego tutaj lub kliknąć w obrazek po niżej tekstu. Następnie należy wybrać wnioski i dyspozycje, a następnie pakiet lokata z funduszem.

Możesz aktywować usługę Supermarket Funduszy Inwestycyjnych przez SMS. Jeżeli masz tą usługę aktywną, po prostu się zaloguj. Aktywacja tej bezpłatnej usługi zajmie Ci tylko kilka minut.

 

 

Podobne wpisy:

  • Brak podobnych wpisów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>