Przelew bezpośrednio do bankomatu

System bankowości elektronicznej iBRE proponuje nową usługę, która umożliwia przekaz pieniędzy do odbioru w bankomacie przy wykorzystaniu telefonu komórkowego. Nowatorskie rozwiązanie, które zostało przygotowane we współpracy z HalCach, będzie dostępne dla klientów od 20 grudnia 2012 roku.

Korzystając z usługi HalCash możliwe jest bezzwłoczne przesłanie i wypłacenie pieniędzy z bankomatu używając do tego celu telefonu komórkowego. Żeby dokonać transakcji tego typu, należy zdefiniować w systemie bankowości elektronicznej numer telefonu osoby, która otrzyma środki finansowe, ich wysokość i kod PIN (który zabezpiecza przelew). Wypłata gotówki jest możliwa po uzyskaniu przez niego wiadomości SMS, która zawiera kod referencyjny. W bankomacie należy wybrać opcję ?Przekaz pieniężny? albo ?Wypłata z karty?, wstukać PIN ustalony dla operacji, a następnie stosować się do dalszych wskazówek pojawiających się na ekranie i pobrać przeznaczoną kwotę.

Korzystanie z usługi HalCash zapewnia komfort i wygodę, ponieważ nie trzeba osobiście pojawić się w oddziale banku, by móc dokonać wpłaty pieniężnej na konto innej osoby. Właściciel konta ma możliwość wykonania przelewu przez cały czas, zarówno w nocy, jak i w dzień, każdego dnia. Odbiorca uzyskuje błyskawiczny dostęp do pieniędzy, które może wypłacić w dowolnym bankomacie ? mówi Dariusz Nalepa, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej BRE Banku ? Niezależnie od okoliczności jest to bardzo wygodny sposób przekazywania środków, którymi mogą być bonusy, prowizje, wynagrodzenia, zaliczki oraz inne należności. Obok kart przedpłaconych jest to następne innowacyjne narzędzie marketingowe, umożliwiające łatwe i szybkie przekazywanie nagród pieniężnych, dla zwycięzców konkursów i loterii ? dodaje.

W sieci 4 tysięcy bankomatów w całej Polsce (m.in. w ramach sieci Euronet), klienci BRE Banku będą mogli skorzystać z usługi HalCash. Nadawca definiuje czas w którym można dokonać wypłaty (do 30 dni od momentu otrzymania SMS-a z kodem referencyjnym). Należy pamiętać o tym, by każda kwota była wielokrotnością nominału 50 złotych, a kwota maksymalna to 2 000 złotych. Każdy klient korzystający z bankowości elektronicznej może korzystać z usługi HalCash. To co należy zrobić to zalogowanie się do platformy iBRE i wybrać nowy rodzaj zlecenia: ?Przelew HalCash? – wyjaśnia Dariusz Nalepa.

HalCash jest jedyną firmą, która podjęła współpracę w Polsce, umożliwiającą natychmiastowe przesłanie i wypłatę pieniędzy z bankomatów dostępnych na terenie całego kraju. HalCash Central Eastern Europe działa w Polsce od 2010 roku i jest częścią światowego systemu HalCash International, stworzonym przez osiem hiszpańskich banków.

BRE Bank (którego częścią są mBank i MultiBank) pod względem aktywów jest trzecim największym bankiem w Polsce. W Polsce, Czechach i na Słowacji działa na rzecz 4 mln klientów. Marka BRE oferuje również swoje usługo w ramach bankowości korporacyjnej, skierowanych do największych przedsiębiorstw i firm segmentu MSP oraz jednostek sektora publicznego. Marki mBank i MultiBank świadczą usługi dla klientów indywidualnych i mikrofilm, a więc zajmują się bankowością detaliczną. mBank to największy bank internetowy w kraju, stał się w czasie 12 lat swojej działalności synonimem bankowości elektronicznej. Oferta MultiBanku jest wyspecjalizowana w usługach personal banking i kierowana jest do zamożnych osób. Wśród dwudziestu największych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie notowany jest również BRE Bank.

 

 

Podobne wpisy:

  • Brak podobnych wpisów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>