Żegnamy kartę płatniczą AliorBanku

Moja (była) karta aliora12 kwietnia mBank ogłosił, że posiadacze wszelkich kart debetowych w ramach eKont mogą dokonywać wypłat gotówki w całej Polsce za darmo. I choć usługa ta kosztuje 5 zł – mBank i tak wypada lepiej niż np. konkurencyjny AliorBank, w którym konto założyłem ponad rok temu skuszony tą promocją.

Na początku w Aliorze było całkiem fajnie – 100zł na start, darmowa karta umożliwiająca wypłaty ze wszystkich bankomatów za darmo (po roku miało to kosztować 3 zł), 11% na „lokacie nocnej”.  Udało mi się nawet iPhone’a wygrać.

Jednak od stycznia tego roku, jak słusznie zauważyli marketingowcy mBanku – w Aliorze zaczęło wyciekać.

A jednak wycieka z AliorBanku (melonik)

Na początku opłata za kartę – wcale nie 3 zł, tylko 5. A nawet – jak się okazało na ostatnim wyciągu – 9 zł. Bo Alior sobie wymyślił, że skoro nie jest moim „głównym” bankiem (na rachunek nie wpływa moje wynagrodzenie, ani żaden przelew > 2 000 zł), to doliczy 4 zł „dodatkowej opłaty za kartę”.

Do mnie takie motywowanie kijem nie przemawia. Nawet jeżeli dodają marchewkę w postaci pakietu(?) „pomocni fachowcy”.

Pomijam już fakt, że na tej cudownej „lokacie nocnej” oprocentowanie spadło w przeciągu roku z 11 do 5%. Biorąc pod uwagę, że na lokatę przenoszona jest każdej nocy tylko połowa środków – w ogóle nie da się na tym zarobić.

Tak więc na razie zrezygnowałem z karty w AliorBanku. Czy zrezygnuję z całego konta? Być może. W tej chwili jedynym co mnie tam trzyma jest numer mojego rachunku – który sam sobie nadałem ;)

 

Podobne wpisy:

  • Brak podobnych wpisów

2 Responses to “ “Żegnamy kartę płatniczą AliorBanku”

  1. mfan pisze:

    mB i żaden inny :)

  2. profit pisze:

    mBank od zawsze jest moim ulubionym bankiem, a co do aliora – od początku wydawał się być naciągany :)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>