Nowy bank wykorzystał lukę prawną…

AliorBank wykorzystał lukę prawną odnośnie podatku Belki i dał przez to szansę ochrony zysków kapitałowych swoich klientów. Oto, jak to zrobili i co na tym możesz zyskać!

Widocznie w ustawie „Belki” nie było jednoznacznie zapisane, kiedy odsetki mają być naliczane. Wszystkie banki, z którymi się do taj pory spotkałem „szły na łatwiznę” i naliczały odsetki raz na miesiąc lub raz na rok.

AliorBank z kolei, na koncie z lokatą nocną, postanowił naliczać odsetki codziennie! W ten sposób, rozkładając roczne oprocentowanie na 365 dni, dużo łatwiej uzyskać kwotę „zwalniającą” z płacenia podatku. Jak pisałem wcześniej – w mBanku na lokacie EMAX Plus graniczna kwota kapitału, od którego nie zapłacimy „podatku Belki” to ok. 500 zł. Otrzymujemy wtedy całe 6% oprocentowania „na rękę”.

Dzięki mechanizmowi zastosowanemu na Koncie z lokatą nocną w AliorBanku – ta „graniczna kwota” wynosi dokładnie 16 524,54 zł. Oprocentowanie, jakie wtedy otrzymujemy to 5,5% (nominalne), 5,71% (realne, tzn. przy uwzględnieniu procenta składanego), czyli niewiele niższe niż w mBanku. Jednak w mBanku – żeby „ochronić” ponad 16,5 tyś. zł oszczędnoci przed podatkiem – należałoby założyć ponad 33 lokaty eMAX Plus – co jest oczywiście niezgodne z regulaminem, bo jeden klient może ich mieć co najwyżej cztery.

Konto z lokatą nocną to (na razie ;) ) najkorzystniejsza oferta jaką znalazłem dla siebie. Moje oszczędności są większe niż 2000 zł i mniejsze niż 16,5 tyś., dlatego mogę swobodnie przelać je do AliorBanku i mieć je do dyspozycji 24 godziny na dobę (a w zasadzie 16 godzin – bo w nocy – od 22 do 6 -  połowa z nich jest „zamrażana” na lokacie oprocentowanej 11% w skali roku).

Jeżeli jesteś w podobnej sytuacji – odnajdź najbliższą placówkę Alior Banku (znajdziesz je tutaj) – najlepiej z wydrukowanym tym kuponem do końca grudnia 2008 (konkurs zakończony, więc kuponu już nie ma). W ten sposób otrzymasz za założenie konta 50 zł premii*. Również ja otrzymam 50 zł za polecenie Ciebie, za co Ci z góry dziękuję. Obiecuję dobrze je zainwestować :)

* Warunkiem odebrania nagrody jest aktywne korzystanie z produktu przez poleconą osobę, czyli dokonanie przez nią wpłat na sumę powyżej 1000 zł na konto lub wykonanie co najmniej 1 transakcji kartą kredytową.

 

Podobne wpisy:

  • Brak podobnych wpisów

No Responses to “ “Nowy bank wykorzystał lukę prawną…”

Trackbacks/Pingbacks

  1. SEO Blip - Wpis został polecony na Blipie... Ten wpis został polecony na Blipie przez użytkownika lukjarz: text bez linka (C) SEOblip.pl...

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>